Politika

KDH podalo ruku ľuďom pri riešení situácie s medveďmi a nie minister Taraba kresťanským demokratom

KDH podalo ruku ľuďom pri riešení situácie s medveďmi a nie minister Taraba kresťanským demokratom. Kabinet Roberta Fica po pol roku na ministerstve predstavil ústavný návrh riešenia situácie s medveďmi, ktorý hnutie odmietlo a ponúklo vlastný návrh cez novelizáciu zákona o ochrane prírody a krajiny a zákona o civilnej ochrane. Reagovalo dnes na tlačovej konferencii Kresťanskodemokratické hnutie na informáciu, že návrh hnutia bude prerokovávať vláda zajtra.

,,Nepotrebujeme pomocnú ruku od vlády, my ju dávame, ale občanom, tak aby bol chránený život, zdravie a majetok ľudí. O toto nám ide. Dnes sme sa dozvedeli, že tento zákon po jemnom doplnení bude predložený na vládu a do parlamentu ešte na aktuálnu schôdzu. V prípade, že bude zachovaný obsah, tak tento návrh v parlamente podporíme,“ uviedol predseda KDH Milan Majerský.

Podľa KDH ministerstvo životného prostredia posledné roky problém premnožených medveďov roky ignorovalo. Pôvodný problém, ktorý medzičasom prerástol do súčasných rozmerov, tak vážne oslabil dôveru ľudí v schopnosti štátu chrániť ich životy a zdravie.

,,Od začiatku sme kritizovali zámer riešiť situáciu ústavným zákonom, čím by sa vyslal signál, že štát nevie, alebo nechce používať dostupné a primerané prostriedky na riešenie problémov. Naše riešenie situácie s medveďmi je postavené na novelizácii aktuálnej platnej legislatívy, a to zákona o civilnej ochrane a zároveň podporuje odstránenie nezmyselnej byrokracie pri povoľovaní odstrelu nebezpečných medveďov,“ dopĺňa podpredseda a poslanec KDH Marián ČAUČÍK.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://kdh.sk/kdh-podalo-ruku-ludom-pri-rieseni-situacie-s-medvedmi-a-nie-minister-taraba-krestanskym-demokratom/.

Back to top button