Stromy v Košiciach dostanú digitálne “zdravotné karty”

Evidencia stromov

“Zjednodušene ide o digitálnu zdravotnú kartu dreviny, ktorá po skompletizovaní evidencie bude obsahovať podrobné informácie o každom jednom strome v meste,” uviedlo mesto Košice. Tento krok mestskej zelene je aj reakciou na klimatickú zmenu.

Mohlo by vás zaujímať: V Košiciach pribudne viac zelene

Tieto zdravotné karty drevín budú slúžiť ako podklad pri plánovaní zásahov, ale aj ako evidencia starostlivosti o strom. V digitálnych dokumentoch sa budú podrobné údaje o lokalizácii prostredníctvom GPS súradníc, veku, druhu, rozmeroch a zdravotnom stave stromu priebežne kompletizovať a aktualizovať. V dokumentoch budú zaznamenávané aj fotografie zo zásahov alebo iných ošetrení.

Všetky dokumenty stromov na území mesta Košice budú dostupné aj online prostredníctvom mestského geografického informačného systému. Zdravotné karty drevín tak budú prístupné aj pre verejnosť.

Galéria

Zmapovali cca 17-tisíc stromov

Správe mestskej zelene sa do tohto momentu podarilo zmapovať už približne 17 000 stromov. Zamestnanci podniku so systémom pracujú v tých lokalitách, ktoré už boli zmapované. Využívajú ho napríklad pri orezoch stromov.

>>> KLIKNI PRE FOTO ZELENŠÍCH KOŠÍC <<<

Systém nezjednodušuje prácu iba pracovníkom mestskej zelene, ale aj projektantom a arboristom, ktorí vďaka tomuto systému dokážu zistiť informácie o jednotlivých stromoch aj na diaľku. Takisto dokážu na diaľku zmapovať aj ich stav a pozrieť si históriu zásahov na danom strome.

Mohlo by vás zaujímať: Košice budú zelenšie. Pozrite sa, aké projekty oživia mesto

(ZL)

Príspevok Stromy v Košiciach dostanú digitálne “zdravotné karty” je zobrazený ako prvý na KOŠICE:DNES.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://kosicednes.sk/spravy/slovensko/kosice/stromy-v-kosiciach-dostanu-digitalne-zdravotne-karty/.

Back to top button