V Ríme zadržali skupinu sobášnych podvodníkov, obohatili sa o vyše 400-tisíc eur

Polícia v Ríme zadržala členov zločineckej skupiny – osem občanov Nigérie a jednu Talianku, ktorí sa prostredníctvom sobášnych podvodov obohatili o viac ako 400-tisíc eur. TASR informuje na základe správy agentúry APA.

Páchatelia sa vydávali za 50-ročného amerického vojaka v Sýrii. Cez falošný profil na Facebooku, na ktorom použili fotografie právnika z USA, v četových konverzáciách predstierali, že majú so ženami milostný vzťah, pričom od nich vylákali vysoké sumy. Medzi poškodenými sú najmä osamelé a staršie ženy, priblížila polícia.

V rokoch 2018 až 2021 zaplatili zneužité ženy neexistujúcemu mužovi vyše 400-tisíc eur. Osem žien sa obrátilo na políciu po zistení, že sa stali obeťami podvodu.

Skupina postupovala vo všetkých prípadoch zhruba rovnako – udržiavali fiktívne vzťahy na diaľku a tvrdili, že sa za nimi chcú presťahovať do Talianska, aby mohli začať spoločný život. Argumentovali falošným tvrdením, že peniaze potrebujú, aby mohli americkej vláde zaplatiť za prepustenie z armády.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96073849-v-rime-zadrzali-skupinu-sobasnych-podvodnikov-obohatili-sa-o-vyse-400-tisic-eur.

Back to top button