Hackeri narušili vysielanie rádií na Kryme a posielali jeho obyvateľov do krytov

Hackeri narušili vysielanie rozhlasových staníc na Ruskom nelegálne anektovanom ukrajinskom polostrove Krym a odvysielali varovanie pred možnými útokmi. Obyvateľov vyzvali, aby sa schovali do krytov a pripravili sa aj na možnú evakuáciu do Ruska. Poradca šéfa ruskej správy Krymu Oleg Krujčkov označil oznámenie o bezprostredných hrozbách pre miestnych obyvateľov za klamstvá. Informoval o tom ukrajinský server focus.ua.

Krym v rozpore s medzinárodným právom Rusko anektovalo v roku 2014, Západ tento krok neuznáva. Kyjev požaduje stiahnutie ruských síl z polostrova a podmieňuje tým aj prípadné rokovania o mierovom riešení vojny na Ukrajine.

Poslucháči na Kryme si teraz vypočuli varovanie, že v oblasti môže prepuknúť masívne ostreľovanie, a výzvu na evakuáciu. “V prípade vyhlásenia leteckého poplachu sa okamžite preneste do najbližšieho krytu. Zabaľte si núdzovú batožinu so súborom nevyhnutných vecí a majte ich pripravené na použitie. Majte zásobu pohonných látok pre svoje auto. V prípade nepredvídateľných okolností bude za účelom zabezpečenia spojenia s pevninskou časťou Ruska organizovaná preprava evakuačnými trajektmi, “znelo hlásenie odvysielané hackermi.

Gubernátor prístavného mesta Sevastopoľ Michail Razvožajev na sociálnych sieťach napísal, že varovanie by mohlo byť ukrajinským “informačným útokom”. Pripustil však, že bezpečnostná hrozba na Kryme je možná. V takom prípade podľa neho budú obyvatelia informovaní všetkými dostupnými komunikačnými kanálmi.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96073526-hackeri-narusili-vysielanie-radii-na-kryme-a-posielali-jeho-obyvatelov-do-krytov.

Back to top button