Spravodajstvo

Microsoft prepustí 10-tisíc ľudí, čo predstavuje až päť percent jeho pracovnej sily

Americká softvérová spoločnosť Microsoft plánuje tento rok prepustiť asi 10-tisíc zamestnancov, čo je takmer päť percent jej pracovnej sily. Firma to dnes uviedla v správe pre regulačné orgány a dodala, že v tejto súvislosti mimoriadne zaúčtuje asi 1,2 miliardy USD. O chystanom prepúšťaní v Microsofte začiatkom týždňa špekulovali niektoré médiá.

K masívnemu rušeniu pracovných miest sa chystá viac technologických podnikov. Pripravujú sa tak na dopady hospodárskych problémov vo svete. Opatrenia podľa oznámenia Microsoftu znížia zisk na akciu o 12 centov. Akcie podniku na oznámenie zareagovali miernym rastom.

Prepúšťanie sa má skončiť v závere tretieho finančného štvrťroka, teda do konca marca. Mimoriadne náklady zaúčtuje v druhom finančnom štvrťroku, ktorý skončil v decembri.

Vlani v júli Microsoft oznámil, že zoškrtal menší počet pracovných pozícií. Spravodajský server Axios v októbri uviedol, že spoločnosť prepustila takmer tisíc zamestnancov v niekoľkých divíziách.

Microsoft pod vedením Satyu Nadellu zápasí s prepadom trhu s osobnými počítačmi. Ten síce oživila pandémia, teraz je však po firemnom softvéri Windows a súvisiacom programovom vybavení slabší dopyt.

Plány na znižovanie počtu zamestnancov v posledných mesiacoch predstavilo už množstvo veľkých technologických spoločností, vrátane internetového obchodu Amazon či podniku Meta Platforms. Ten je majiteľom sociálnych sietí Facebook a Instagram či komunikačnej služby WhatsApp.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hnonline.sk/96062172-microsoft-prepusti-10-tisic-ludi-co-predstavuje-az-paet-percent-jeho-pracovnej-sily.

Back to top button