Spravodajstvo

Krym ako nedotknuté územie? Američania menia postoj, chcú pomôcť Ukrajine s útokmi na anektovaný polostrov

Americká vláda sa údajne začína zaoberať možnosťou, že Ukrajine poskytne vojenskú pomoc potrebnú na útoky na ruské jednotky na Kryme. S odkazom na svoje zdroje vo Washingtone to v stredu napísal denník The New York Times.

Stredajšia správa prestížneho denníka, ktorý má k demokratom tradične veľmi blízko, nehýri konkrétnymi informáciami ani citáciami „nemenovaných predstaviteľov.“ Stojí za ňou však trio elitných reportérov, ktorí majú v Pentagone a Bielom dome dobré kontakty.

Pozrite si rozhovor s vojenským analytikom Vladimírom Bednárom o aktuálnej situácii na Ukrajine.

image

Sledujeme posledné kŕče ruského impéria, hovorí uznávaný historik Sergej Medvedev

Dá sa predpokladať, že Bidenova administratíva cez správu na titulnej strane spriazneného denníka okato hlási: Rusko už nemôže počítať s tým, že jeho jednotky a základne sú na okupovanom polostrove v relatívnom bezpečí. Po niekoľkých mesiacoch debát s ukrajinskými predstaviteľmi totiž podľa anonymných zdrojov NYT došla k trom kľúčovým záverom:

1) Ak ukrajinská armáda ukáže Rusku, že jeho kontrola nad Krymom je ohrozená, posilní to postavenie Kyjeva v budúcich mierových rokovaniach.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hnonline.sk/96062236-krym-ako-nedotknute-uzemie-americania-menia-postoj-chcu-pomoct-ukrajine-s-utokmi-na-anektovany-polostrov.

Back to top button