Hudba, tanec, divadlo

Vyšli v odlišných rokoch, no niečo ich aj tak spája. Albumy Jany Kirschner a Pehy vyjdú na vinyle

Album Jany Kirschner Pelikán z roku 2002 vychádza po prvý raz na vinyle. Album, na ktorom nájdeš nielen hity So životom v ohrození, November či skvelý duet s Robertom Kodymom Myslím na tebe, prináša aj Janine anglické piesne.  Album zo začiatku milénia prináša to najlepšie zo slovenskej hudby.

Rovnako ako album skupiny PEHA, ktorý nesie názov Deň medzi nedeľou a pondelkom z roku 2005. Tak ako sa hovorí, že to najlepšie prichádza na koniec, tak v prípade skupiny PEHA to platí na 100 %. Album priniesol množstvo, dodnes nezabudnuteľných hitov ako Za tebou a Spomaľ. Samozrejme, nechýbajú ani skladby ako Opýtaj sa, Renesanicia či Deň medzi nedeľou a pondelkom.

Album, ktorý definitívne potvrdil lídersku pozíciu Kataríny Knechtovej nielen v skupine, ale najmä medzi slovenskými speváčkami, vychádza po prvýkrát ako LP. „Je to náš posledný a paradoxne najúspešnejší album. Čas veľmi rýchlo uteká a je to už 17 rokov od jeho vydania. Ale deň medzi Nedeľou a pondelkom nikdy neprišiel“ uzatvára speváčka.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Automaticky prebrané zo zdroja: https://www.expres.sk/289862/vysli-v-odlisnych-rokoch-no-nieco-ich-aj-tak-spaja-albumy-jany-kirschner-a-pehy-vyjdu-na-vinyle/.

Back to top button