Vyzbrojený na úspech

Nezáleží na tom, že vaše srdce je na správnom mieste alebo že sa snažíte najlepšie, ako viete, alebo že iné ženy by boli vďačné, ak by mali muža ako ste vy. Nebudete schopný naplniť nádrž lásky vašej ženy bez toho, aby ste hovorili jej primárnym jazykom lásky.

Spôsob, ako sa vybudovať prekvitajúci, vzrušujúci, nepredvídateľný, úžasný, premieňajúci vzťah s vašou manželkou, je osvojiť si jej primárny jazyk lásky, a teda prijať výzvu stať sa bilingválnym. Dobrou správou je, že sa tento proces vo svojej náročnosti ani zďaleka nerovná osvojeniu si skutočného cudzieho jazyka. Nebudete mať starosti s časovaním slovies či zvolením správneho času.

  • Krátka pamäť – Nevyjde vám všetko, o čo sa pokúsite. V skutočnosti sa možno učíte veľmi rýchlo. Pamätajte na to, že už aj včerajšie zlyhania už zostávajú v minulosti. Dnes je nový deň.
  • Kreativita – Žiaden nápad nie je príliš zvláštny, ak sa vďaka nemu bude vaša manželka cítiť skutočne milovaná. Myslieť mimo vychodených chodníkov je plus.
  • Počúvanie dobrých rád – Nepremeškajte príležitosť učiť sa od ľudí, ktorých vzťahy obdivujete. Žmýkajte z nich tajomstvá ich úspechu. Zvážte, či by niektoré z nich nefungovali vo vašom vzťahu.
  • Vízia – Schopnosť rozpoznať nové príležitosti preukázať lásku vašej manželke – a rozpoznať, či staré stratégie ozaj fungujú – je kľúčom k bilingválnosti.
  • Vytrvalosť – Zvládnutie nového jazyka lásky je maratón, nie šprint. Časom sa unavíte, niekedy stratíte motiváciu a inokedy budete zápasiť s frustráciou. Vydržte to. Nezastavujte sa, aj keď už budete mať pocit, že ste si nový jazyk naplno osvojili. Treba sa neustále učiť a skúšať nové veci. Treba neustále hľadať spôsoby, ako docieliť, aby sa vaša manželka cítila milovaná.
  • Modlitba – Možno náboženstvo nie je vaša šálka kávy. Keď však ide o váš manželský vzťah, akákoľvek pomoc sa zíde. Nebojte sa prosiť Boha o múdrosť v tom, ako efektívne napĺňať potrebu lásky vašej manželky.
  • Pevný postoj – Nič nie je dôležitejšie, než vzťah s vašou ženou. Chrániť tento vzťah a pracovať na ňom je vašou úlohou číslo jedna. Ak sa toho budete držať pevne, máte krásny predpoklad na úspech.

 

Spracované podľa knihy Garyho Chapmana a Randyho Southerna: 5 jazykov lásky

Back to top button