Spravodajstvo

Rekonštrukcia slepej ulice v Banskej Bystrici finišuje, ľudia na zavŕšenie prác čakali 30 rokov

Po komplexnej obnove hlavnej cesty na Poľnej ulici v Banskej Bystrici v smere do Malachova za takmer pol milióna eur mesto v týchto dňoch finišuje už aj s rekonštrukciou 550-metrovej slepej ulice. Obyvatelia v tejto lokalite tak po 30 rokoch budú mať komfortný prístup k svojim domom.

“Cesta bola dlhodobo v zlom stave a v kombinácii s minuloročnými aktivitami plynárov jej havarijný stav obmedzoval domácich v prístupe k ich rodinným domom. Keďže nebolo možné realizovať jej opravu, rozhodli sme sa ju komplexne zrekonštruovať a odvodniť,” konštatoval na sociálnej sieti primátor Ján Nosko s tým, že obyvatelia to žiadali už desaťročia.

Samospráva na tento účel vyčlenila v mestskom rozpočte financie vo výške 130-tisíc eur. Stavebné práce sa jej však pre nevhodné klimatické podmienky nepodarilo zrealizovať minulý rok, s rekonštrukciou naplno začala až s príchodom tohtoročnej jari.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96145452-rekonstrukcia-slepej-ulice-v-banskej-bystrici-finisuje-ludia-na-zavrsenie-prac-cakali-30-rokov.

Back to top button