Spravodajstvo

V Keni zahynulo pri páde vojenského vrtuľníka desať ľudí, vrátane veliteľa armády

Na západe Kene dnes pri havárii vrtuľníka zahynulo desať ľudí vrátane veliteľa kenskej armády generála Francisa Omondiho Ogollu. Informovala o tom agentúra AFP. Smrť vojenských predstaviteľov potvrdil na tlačovej konferencii prezident krajiny William Ruto.

Vrtuľník havaroval krátko po štarte a potom začal horieť. Na jeho palube bolo dvanásť vysokopostavených veliteľov vrátane generála Ogollu. Armádna helikoptéra spadla v okrese Elgeyo-Marakwet v provincii Rift Valley na západe Kene. Dvaja vojaci nehodu prežili a boli prevezení do nemocnice.

“Naša vlasť stratila jedného zo svojich najstatočnejších generálov,” povedal Ruto na tlačovej konferencii. “Smrť generála Ogollu je pre mňa bolestnou stratou,” dodal prezident Ruto, ktorý na dnešný večer zvolal naliehavé zasadnutie Národnej bezpečnostnej rady v hlavnom meste v Nairobi.

Hovorca kenskej vlády na sociálnej sieti X vyzval Keňanov, aby “v tejto kritickej situácii zachovali pokoj a vyhli sa akýmkoľvek špekuláciám”.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96145115-v-keni-zahynulo-pri-pade-vojenskeho-vrtulnika-desat-ludi-vratane-velitela-armady.

Back to top button