Spravodajstvo

Súd v Nemecku poslal na 12 rokov za mreže muža za únos a znásilnenie dievčaťa

Súd v nemeckej spolkovej krajine Porýnie-Falcko dnes poslal na 12 rokov do väzenia a potom na neurčitý čas do špeciálneho zariadenia muža, ktorý vlani uniesol a znásilnil desaťročné dievča. Agentúra DPA pripomína, že tento prípad vyvolal diskusiu o nútenom nasadzovaní elektronických náramkov sexuálnym delikventom.

Dvadsaťšesťročný muž, ktorý bol v minulosti opakovane trestaný za sexuálne delikty, vlani v septembri vo falckom Edenkobene dievča zatiahol do auta, keď bola na ceste do školy. V opustenej budove ju znásilnil.

Polícia ho asi po dvoch hodinách dopadla po automobilovej honičke a dievča oslobodila. Muž sa k činu priznal hneď na začiatku procesu a nad svojím činom vyjadril ľútosť. Okrem únosu maloletej, závažného sexuálneho zneužívania detí a znásilnenia ho súd konštatoval vinným tiež z ublíženia na zdraví.

Sudkyňa povedala, že po odpykaní predchádzajúceho trestu u tohto muža recidíva nastúpila “s razantnou rýchlosťou” a že ide o človeka nebezpečného spoločnosti.

Muža prepustili z väzenia vlani v júli a bol pod policajným dohľadom. Nesmel nadväzovať kontakty s deťmi a mladistvými a zdržiavať sa v blízkosti ihrísk, škôl, škôlok a plavární.

Nesmel mať telefón s možnosťou pripojenia na internet ani laptop. Podľa vyšetrovateľov tento zákaz porušoval a nevyužil ani možnosť chodiť na terapiu.

Odmietal tiež nechať si kvôli policajnému dohľadu nasadiť elektronický náramok a úrady v Porýní-Falci upozorňovali, že to na rozdiel od iných spolkových krajín nemôžu urobiť donútením.

Niekoľko dní pred tým, ako muž školáčku uniesol a znásilnil, požiadalo prokuratúru, aby ho zatkli, pretože porušoval zákazy vzťahujúce sa na jeho pobyt na slobode, napríklad si zaobstaral šikovný telefón. Dokumenty k jeho zatknutiu ale na príslušný súd kvôli ochoreniu príslušnej úradníčky dorazili až po čine, povedal v minulosti k prípadu minister spravodlivosti Porýnie-Falce Herbert Mertin.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96145122-sud-v-nemecku-poslal-na-12-rokov-za-mreze-muza-za-unos-a-znasilnenie-dievcata.

Back to top button