Spravodajstvo

Manžela bývalej škótskej premiérky Sturgeonovej opäť zatkli

Manžela bývalej škótskej premiérky Nicoly Sturgeonovej opätovne zatkli v súvislosti s vyšetrovaním financovania Škótskej národnej strany. O zatknutí bývalého výkonného riaditeľa SNP Petra Murrella dnes informovala verejnoprávna spoločnosť BBC a ďalšie britské médiá.

Škótska polícia uviedla, že 59-ročný muž bol vypočutý po opätovnom zatknutí v súvislosti s pokračujúcim vyšetrovaním SNP. Polícia priamo neuviedla meno vyšetrovaného a SNP zatiaľ informáciu podľa agentúry Reuters nekomentovala.

Sturgeonová aj Murrell, ktorý funkciu výkonného riaditeľa SNP zastával viac ako 20 rokov, boli už vlani zatknutí a potom prepustení bez toho, aby boli formálne obvinení.

Polícia vyšetruje, čo sa stalo s viac ako 600-tisíc librami, ktoré v roku 2017 vybrala kampaň za nezávislosť Škótska. Peniaze mali byť použité výlučne na tento účel, ale úrady majú podozrenie, že sa tak nestalo.

Sturgeonová, ktorá stála na čele regionálnej vlády a strany od roku 2014, keď Škóti v referende hlasovali za zotrvanie Škótska v Spojenom kráľovstve v pomere 55 ku 45 percentám, vlani na svoje funkcie rezignovala.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96145120-manzela-byvalej-skotskej-premierky-sturgeonovej-opaet-zatkli.

Back to top button