Spravodajstvo

Vlakom sa ďaleko nedostanete. Viaceré spoje majú výpadky kvôli výlukám

Dvojdňová výluka na úseku Prešov – Kysak sa 16. a 17. marca týka osobných vlakov a regionálnych expresov počas 7-8 hodín. Autobusy jazdia za osobné vlaky, ktoré majú odchody z Kysaku do Prešova od 8:17 do 16:17 hod. a z Prešova opačne od 8:19 do 16:19 hod.

V prípade regionálnych expresov ide o spoje odchádzajúce z Prešova do Kysaku od 8:42 do 16:42 hod. a z Kysaku späť od 8:59 do 15:59 hod. Náhradná doprava vedie po trase Kysak – Obišovce – Ličartovce – Drienovská Nová Ves – Kendice – Haniska pri Prešove – Prešov. Úsek Kysak – Prešov v dĺžke 17 kilometrov je súčasťou trate Košice – Prešov – Plaveč – Muszyna dlhej 103 kilometrov.

Obmedzenia v okolí Košíc od 16. do 19. apríla na hlavnej južnej trati Zvolen – Košice platia pre diaľkové a regionálne vlaky. „Predpokladané meškanie vlakov dotknutých výlukou môže byť asi 25 minút. V prípade väčšieho meškania nie je zaručené čakanie prípojných vlakov,” upozornila ZSSK.

Na úseku Košice – Moldava nad Bodvou v utorok vypadlo 11 rýchlikov, v stredu tam nepôjde 14 a v piatok 11 rýchlikov. Na úseku Veľká Ida – Moldava nad Bodvou mesto v utorok nejde 15 osobných vlakov, tie premávajú na linke z Košíc do Moldavy nad Bodvou mesto a späť. V stredu a vo štvrtok na tomto úsek nepôjdu žiadne vlaky, v piatok vypadne 15 týchto spojov.

Náhradnú autobusovú dopravu môžu cestujúci využiť na trase Košice – Veľká Ida – Cestice – Čečejovce – Mokrance – Moldava nad Bodvou – Moldava nad Bodvou mesto. V rámci výluky nie sú radené lôžkové vozne vo vlakoch z Košíc do Bratislavy a z Košíc do Praha a späť. Úseky Košice – Moldava nad Bodvou a Veľká Ida – Moldava nad Bodvou mesto majú 31 kilometrov a 14 kilometrov, celá trať Zvolen – Košice má dĺžku 230 kilometrov.

Informácie o aktuálnych výlukách a iných obmedzeniach na železniciach nájdete TU.

Zdroj: SITA (be)

Príspevok Vlakom sa ďaleko nedostanete. Viaceré spoje majú výpadky kvôli výlukám je zobrazený ako prvý na KOŠICE:DNES.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://kosicednes.sk/spravy/vlakom-sa-daleko-nedostanete-viacere-spoje-maju-vypadky-kvoli-vylukam/.

Back to top button