Spravodajstvo

Rezort obrany vyzýva ľudí, aby nelietali s dronmi nad vojenskými objektmi a infraštruktúrou

Ministerstvo obrany vyzýva ľudí, aby nelietali s dronmi nad vojenskými objektmi a infraštruktúrou. Pripomína tiež zákaz lietať nad vojenskými objektmi a v okruhu troch námorných míľ, približne 5,6 kilometra, od referenčného bodu vojenského letiska. Informoval o tom komunikačný odbor rezortu.

“V dôsledku preletov bezpilotných prostriedkov totiž musí byť v niektorých prípadoch odklonená plánovaná dráha letu leteckej techniky, pričom ohrozenie letovej prevádzky môže vyústiť do trestnoprávneho stíhania,” upozornil rezort.

Zvýšený počet preletov civilných dronov zaznamenáva Vojenská polícia každoročne s príchodom teplého počasia a zlepšovaním poveternostných podmienok.

Vojenská polícia a Ozbrojené sily môžu v prípade protiprávneho konania činnosť dronov prerušiť, alebo môže dôjsť k ich eliminácii.

“Príslušníci Vojenskej polície pátrajú po osobách páchajúcich protiprávnu činnosť, zaisťujú dôkazné materiály a následne takéto osoby riešia v priestupkovom konaní. Priestupcom v takýchto prípadoch môžu uložiť sankciu do výšky 500 eur,” pripomenulo ministerstvo.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96144583-rezort-obrany-vyzyva-ludi-aby-nelietali-s-dronmi-nad-vojenskymi-objektmi-a-infrastrukturou.

Back to top button