Spravodajstvo

Napredovanie D1 pri Ružomberku je dobrá správa, no prioritou je aj R1, hovorí primátor

Napredovanie výstavby diaľničného úseku Ivachnová – Hubová označil v utorok ružomberský primátor Ľubomír Kubáň za dobrú správu. Pripomenul však, že prioritou je aj dopravné prepojenie diaľnice a rýchlostnej cesty R1. Trvalé dopravné zaťaženie totiž podľa Kubáňa trápi Ružomberok každý deň.

“Zlá dopravná situácia, ktorú spôsobuje 30-tisíc automobilov na hlavnom cestnom ťahu cez mesto každý deň, je dennodenne aj v mestských častiach. Niet pochybností, že konečné vyriešenie problémov prinesie až dokončenie diaľnice. My pre to urobíme všetko, čo v rámci kompetencií, ktoré samospráva má, môžeme,” ubezpečil primátor.

Zároveň podotkol, že rovnaký význam a prioritu dávajú dopravnému prepojeniu R1 a D1 z Banskej Bystrice cez Donovaly do Ružomberka.

Upozornil, že spoľahlivá dopravná infraštruktúra má význam pre región a mesto aj z hľadiska mobility pracovnej sily a je dôležitá pre zabezpečenie konkurencieschopnosti v regióne, prílevu investícií i rozvoja.

“Verím, že ministerstvo dopravy urobí potrebné kroky, ktorými sa zabezpečí aktualizácia Koncepcie územného rozvoja Slovenska. A to tak, aby nevznikali pochybnosti o strategickom zámere vybudovania severojužného spojenia R1 Banská Bystrica – Ružomberok – D1 a R3 Ružomberok – Oravský Podzámok,” skonštatoval primátor.

Diaľničný úsek pri Ružomberku plánujú odovzdať do užívania motoristom do konca roka 2025. Po kontrolnom dni na stavbe D1 Hubová – Ivachnová to v pondelok oznámil minister dopravy Jozef Ráž.

Zhodnotil, že s intenzitou prác je spokojný. V diaľničnom tuneli Čebrať je už dokončené sekundárne ostenie. Aktuálne montujú konzoly na ukotvenie technologických zariadení.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96144603-napredovanie-d1-pri-ruzomberku-je-dobra-sprava-no-prioritou-je-aj-r1-hovori-primator.

Back to top button