Spravodajstvo

Štyroch zranených si vyžiadalo ruské ostreľovanie ukrajinského mesta Dnipro

Štyroch zranených si v nedeľu večer vyžiadalo ruské ostreľovanie východoukrajinského mesta Dnipro. Poškodených bolo desať domov a tiež niekoľko áut. Napísal to dnes ruskojazyčný portál BBC s odvolaním sa na tunajšie úrady.

“Zranení sú muži vo veku 41 a 49 rokov, a ženy (vo veku) 20 a 60 rokov. Všetci v nemocnici,” uviedol na telegrame šéf tunajšej oblastnej správy Serhij Lysak.

Napísal tiež, že protivzdušnej obrane sa podarilo zostreliť tri rakety a päť dronov.

Vojna na Ukrajine minulý týždeň vstúpila už do svojho tretieho roka. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu uviedol, že za dva roky od napadnutia Ruskom padlo 31-tisíc ukrajinských vojakov. Odhady západných médií sú však výrazne vyššie.

Dva roky vojny navyše pripravili o život či zmrzačili tisíce ukrajinských civilistov a milióny ukrajinských obyvateľov vyhnali z domovov. Úrad vysokého komisára OSN pre ľudské práva k záveru minulého roka evidoval najmenej 10-tisíc úmrtí civilistov a 18 500 zranených od začiatku vojny, skutočný počet obetí však bude oveľa vyšší.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96133054-styroch-zranenych-si-vyziadalo-ruske-ostrelovanie-ukrajinskeho-mesta-dnipro.

Back to top button