Spravodajstvo

Polícia potvrdila desiateho mŕtveho pri požiari obytného komplexu vo Valencii

Španielska polícia dnes potvrdila, že požiar obytného komplexu vo Valencii si vyžiadal desať ľudských životov. O osude posledného nezvestného panovali v piatok nejasnosti. Nakoniec dnes ráno policajti vo vnútri budovy našli desiate telo, napísal server stanice RTVE. Ďalšie obete sa podľa hasičov už neočakávajú. Zranených je 15, nikto však nie je v ohrození života.

V piatok popoludní miestne úrady oznámili, že pri požiari zahynulo desať ľudí, niekoľko hodín potom však polícia uviedla, že potvrdených úmrtí je deväť a jeden človek sa nezvestný. Forenzné tímy teraz pracujú na identifikácii obetí na základe analýz DNA.

Šéf hasičov vo Valencii Enrique Chisbert podľa agentúry EFE dnes uviedol, že sa záchranárom podarilo prehľadať všetky byty v komplexe postihnutom požiarom. Ten má 138 bytových jednotiek, ktoré mohlo obývať až 450 ľudí. Podľa neho sa tak neočakáva, že by počet mŕtvych ďalej rástol.

Podľa Chisberta nehrozí zrútenie rozsiahleho komplexu, vďaka čomu sa polícia a záchranári môžu pohybovať vo vnútri. Tlač poukazuje na to, že požiar zachvátil dve rozsiahle budovy veľmi rýchlo. Na vine by podľa médií mohli byť materiály či nátery, ktoré pokrývali fasádu.

Na smútočné zhromaždenie pred radnicou tretieho najväčšieho španielskeho mesta prišli dnes napoludnie stovky ľudí. “Neexistujú slová pre opísanie bolesti, ktorú teraz toto mesto cíti,” uviedla starostka María José Cataláová.

Požiar patrí k najhorším v Španielsku za posledné roky.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96132950-policia-potvrdila-desiateho-mrtveho-pri-poziari-obytneho-komplexu-vo-valencii.

Back to top button