Spravodajstvo

Orbán bude rokovať so švédskym premiérom o vstupe do NATO, podpíšu aj dohodu o obrannom priemysle

Maďarsko podpíše so Švédskom dohodu o obrannom priemysle pomerne zásadného rozsahu, povedal dnes maďarský premiér Viktor Orbán pred rokovaním so svojím švédskym náprotivkom Ulfom Kristerssonom.

Premiéri na dnešnom stretnutí v Budapešti podľa Orbána uzavrú nevyriešené záležitosti, píše agentúra Reuters.

“Uzavrieme všetky nevyriešené záležitosti a podpíšeme dohodu o obrannom priemysle, veľkú dohodu vzhľadom na veľkosť Maďarska, a tiež dojednáme niektoré rozhodnutia alebo ciele týkajúce sa vojenskej spolupráce,” povedal Orbán štátnemu rozhlasu.

Orbán bude s Kristerssonom rokovať o vstupe Švédska do NATO. Maďarsko ako jediná krajina švédsku žiadosť o členstvo v obrannej aliancii zatiaľ neschválilo. Mohlo by tak ale urobiť na pondelkovej schôdzi parlamentu.

Orbán dnes rozhlasu povedal, že Švédsko vyznáva iné hodnoty ako Maďarsko, ale že obe strany musia akceptovať, že tieto národy nie sú rovnaké. Premiér tiež povedal, že “presvedčil” vládnucu stranu, aby podporila členstvo Švédska v NATO, a požiadal o čas na vybudovanie vzájomnej dôvery so švédskym premiérom, píše spravodajský server portfólio.hu.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96132655-orban-bude-rokovat-so-svedskym-premierom-o-vstupe-do-nato-podpisu-aj-dohodu-o-obrannom-priemysle.

Back to top button