Žiar nad Hronom

Podávame projekt na dobudovanie saunového sveta na plavárni

Prostredníctvom našej dcérskej spoločnosti Technické služby Žiar nad Hronom podávame žiadosť o dotáciu z Fondu na podporu športu na projekt vytvorenia saunového sveta v novej plavárni.

Po komplexnej rekonštrukcii a modernizácii krytej plavárne, ktorá slúži nie len verejnosti, športovému plaveckému klubu Delfín, športovcom MŠK Žiar nad Hronom, základným a stredným školám, ale aj zdravotne postihnutým a matkám s deťmi, sme sa rozhodli riešiť aj havarijný stav pôvodných saunových priestorov stavebnými úpravami a výmenou vnútorných inštalácií dotknutých priestorov, ako aj havarijný stav osobného výťahu. Ide o existujúce priestory s tým, že tieto nadväzujú na už rekonštruované priestory krytej plavárne, ktoré sú v užívaní.

Žiadosť o dotáciu z Fondu na podporu športu podávame do konca februára a žiadame o sumu približne 250 000 eur s tým, že dofinancovanie bude z vlastných zdrojov. 

„Pokiaľ budeme s projektom úspešní, vznikne nový priestor s fínskou, parnou-bylinkovou a infrasaunou. Taktiež nerezový ochladzovací bazén a odpočivárne. Do saunového sveta sa bude vstupovať priamo z bazénovej časti plavárne,“ uviedol primátor mesta Peter Antal s tým, že projekt počíta aj s vybudovaním privátnej časti saunového sveta, ktorý bude tvoriť fínska sauna, ochladzovací bazén a soľná kabína. Táto časť sa bude dať prenajať ako pre menšie skupiny alebo páry. V čase, keď privátna sauna nebude využívaná pre uzavretú spoločnosť sa tieto priestory stávajú súčasťou verejnej sauny.

„Verím, že prostriedky z fondu na tento projekt získame a k bazénom pribudne ďalšia atraktívna časť Slovalco relax centra, ktorú budú návštevníci radi využívať,“ dodal primátor.

Súčasťou rekonštrukcie bude aj výmena existujúceho výťahu, ktorý je v havarijnom stave a je nefunkčný. Nahradí ho nový výťah vrátane strojovne na streche a bude slúžiť pre personál. Výťah sa bude využívať na prísun čistého prádla pre saunový svet.

(kr)

 

Automaticky prebrané zo zdroja: https://www.ziar.sk/news.php?NewsID=4936.

Back to top button