Spravodajstvo

Ceny ropy vzrástli, cena Brentu sa posunula k hranici 84 dolárov za barel

Ceny ropy vo štvrtok vzrástli, pričom cena Brentu sa priblížila k hranici 84 dolárov za barel (159 litrov). Trhy opätovne znepokojili útoky jemenských povstalcov na obchodné lode v Červenom mori, výraznejšiemu rastu cien však zabránili údaje z USA o vývoji ropných zásob. Informujeme o tom na základe správy agentúry Reuters a údajov agentúry Bloomberg.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v apríli dosiahla do 18:44 nášho času 83,92 dolára (77,39 eura) za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast o 89 centov (1,07 percenta). Cena americkej ľahkej ropy WTI dosiahla 78,88 dolára za barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje rast o 97 centov alebo 1,25 percenta.

Ceny ropy posunuli nahor informácie o štvrtkovom raketovom útoku jemenských povstalcov na obchodnú loď v Adenskom zálive, ktorá patrí britskej firme. V dôsledku útoku vypukol na lodi požiar.

Výraznejšiemu rastu cien však zabránili správy zo Spojených štátov o vývoji zásob ropy za minulý týždeň. Americký úrad pre energetické informácie vo štvrtok uviedol, že ropné zásoby za týždeň končiaci sa 16. februárom vzrástli o 3,5 milióna na 442,9 milióna barelov.

Zaostali síce za očakávaniami analytikov, ktorí počítali s rastom až o 3,9 milióna barelov, rozsah rastu bol však stále dosť vysoký.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96132605-ceny-ropy-vzrastli-cena-brentu-sa-posunula-k-hranici-84-dolarov-za-barel.

Back to top button