Spravodajstvo

Poľsko by malo prejsť do stavu priameho ohrozenia, tvrdí minister obrany

Poľsko by ako štát malo prejsť do stavu “priameho ohrozenia” a zvýšiť výdavky na obranu, uviedol v stredu poľský minister obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz. Zároveň upozornil, že ruská ekonomika prešla na vojnový model a Poľsko a Európa by preto mali byť pripravené. Informuje o tom agentúra PAP.

“Myslím si, že je veľmi dôležité prebudiť priemysel a prepnúť do režimu priameho ohrozenia, nie pokoja a mieru. Vyzbrojovanie v celej Európe musí prejsť na výrobu munície, na výrobu komponentov, ktoré môžu byť v súčasnosti použiteľné a sú určite veľmi potrebné na Ukrajine,” uviedol Kosiniak-Kamysz v rozhovore pre spravodajský portál Wirtualna Polska.

“Rusko prepína svoju ekonomiku do vojnového modelu,” varoval minister. Poľská vláda by sa mala podľa neho zaoberať možnosťou presunu financií z národného plánu obnovy financovaného Európskou úniou do bezpečnostnej politiky, investícií a zbrojárskych spoločností.

“Krajiny majú rozdielne ciele, no najdôležitejším je finančne podporovať zbrojenie,” uviedol Kosiniak-Kamysz.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96132250-polsko-by-malo-prejst-do-stavu-priameho-ohrozenia-tvrdi-minister-obrany.

Back to top button