Spravodajstvo

Dolár sa drží bez výraznejších zmien, investori čakajú na nové údaje

Americký dolár sa dnes drží bez výraznejších zmien voči euru aj ďalším popredným menám. Investori čakajú na nové údaje, vďaka ktorým by si mohli urobiť lepšiu predstavu o budúcom vývoji menovej politiky americkej centrálnej banky, napísala agentúra Reuters. Jednotná európska mena si voči doláru okolo 16:45 nášho času pripisovala necelú desatinu percenta a pohybovala sa v blízkosti 1,0815 dolára.

Na finančných trhoch pretrváva neistota o tom, kedy Fed začne znižovanie úrokových sadzieb. Americká centrálna banka dnes zverejní zápisnicu zo svojho januárového zasadnutia, na ktorom podľa očakávania ponechala svoju základnú úrokovú sadzbu bez zmeny v pásme 5,25 až 5,50 percenta, čo je najvyššia úroveň za 22 rokov.

Údaje o januárovom vývoji ekonomiky USA z minulého týždňa priniesli zmiešané signály ohľadne budúceho vývoja úrokov. Správa o prekvapivo miernom poklese inflácie v USA podporila možnosť, že Fed bude úroky držať na vysokej úrovni dlhší čas. Údaje o nečakane výraznom poklese maloobchodných tržieb v Usa naopak hovorili v prospech zníženia úrokov.

Šéf Fedu Jerome Powell v januári uviedol, že úrokové sadzby v Spojených štátoch už dosiahli svoj vrchol a v tomto roku sa zrejme budú znižovať. Označil však za nepravdepodobné, že Fed znižovanie úrokov začne už na svojom marcovom zasadnutí.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96132335-dolar-sa-drzi-bez-vyraznejsich-zmien-investori-cakaju-na-nove-udaje.

Back to top button