Spravodajstvo

Akcie v USA uzavreli bez väčších zmien, investori čakali na výsledky firmy Nvidia

Americké akcie dnes uzavreli bez väčších zmien, investori čakali na zverejnenie štvrťročných výsledkov výrobcu čipov Nvidia. Dow Jonesov index, ktorý zahŕňa akcie tridsiatich popredných amerických podnikov, si dnes pripísal 0,13 percenta a zakončil obchodovanie na 38.612,24 bodu.

Širší index S&P 500 vzrástol tiež o 0,13 percenta a uzavrel na 4981,80 bodu, zatiaľ čo index Nasdaq Composite, v ktorom je zastúpených mnoho firiem z odvetvia vyspelých technológií, sa znížil o 0,32 percenta na 15 580,87 bodu.

Akcie spoločnosti Nvidia dnes pre neistotu ohľadom štvrťročných výsledkov oslabili o takmer tri percentá po pondelkovom poklese o viac ako štyri percentá. Od začiatku roka si však pripisujú takmer 40 percent vďaka silnému dopytu po čipoch pre umelú inteligenciu. Za celý minulý rok akcie podniku posilnili o takmer 240 percent, napísala agentúra Reuters.

Na devízovom trhu sa dnes americký dolár držal bez výraznejších zmien voči euru aj ďalším popredným menám. Investori čakajú na nové údaje, vďaka ktorým by si mohli urobiť lepšiu predstavu o budúcom vývoji menovej politiky americkej centrálnej banky.

Jednotná európska mena si voči doláru okolo 22:00 nášho času pripisovala necelú desatinu percenta a pohybovala sa v blízkosti 1,0815 dolára.

Údaje o januárovom vývoji ekonomiky USA z minulého týždňa priniesli zmiešané signály ohľadne budúceho vývoja úrokov. Správa o prekvapivo miernom poklese inflácie podporila možnosť, že Fed bude úroky držať na vysokej úrovni dlhší čas. Údaje o nečakane výraznom poklese maloobchodných tržieb naopak hovorili v prospech zníženia úrokov.

Šéf Fedu Jerome Powell v januári uviedol, že úrokové sadzby v Spojených štátoch už dosiahli svoj vrchol a v tomto roku sa zrejme budú znižovať. Označil však za nepravdepodobné, že Fed znižovanie úrokov začne už na svojom marcovom zasadnutí. Dnes zverejnený zápis z januárového zasadnutia Fedu ukázal, že väčšina lídrov centrálnej banky vyjadrovala obavy z predčasného zníženia úrokov.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96132373-akcie-v-usa-uzavreli-bez-vaecsich-zmien-investori-cakali-na-vysledky-firmy-nvidia.

Back to top button