Spravodajstvo

Poslanci ukončili piatkové rokovanie, zídu sa opäť v utorok

Poslanci Národnej rady sa v závere 11. rokovacieho dňa 9. schôdze venovali návrhu novely z dielne Tomáša Valáška (PS). Navrhuje, aby súčasťou výberu riaditeľa Slovenskej informačnej služby bolo verejné vypočutie kandidáta pred Výborom Národnej rady pre obranu a bezpečnosť. Poslanci sa do lavíc vrátia opäť v utorok 20. februára ráno.

Parlament sa v závere piatkového rokovania venoval aj možnému objednávaniu pacientov k lekárom cez zdravotné poisťovne.

“Ja týmto zákonom navrhujem, aby sa zaviedla povinnosť pre zdravotné poisťovne zabezpečiť poistencom a poistenkám termín u konkrétnych špecialistov, ak si ho nevedia zabezpečiť sami a požiadajú o to, aby im ho zdravotná poisťovňa zabezpečila,” vysvetlil v pléne poslanec Oskar Dvořák (PS), ktorý návrh legislatívy do parlamentu predložil.

V utorok majú poslanci na programe od 9:00 rokovanie o návrhu na skrátené legislatívne konanie k vládnej novele zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti. Po jeho prerokovaní by mali následne rokovať o samotnej novele.

 

 

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96131623-poslanci-ukoncili-piatkove-rokovanie-zidu-sa-opaet-v-utorok.

Back to top button