Spravodajstvo

Po požiari v rozostavanom akvaparku vo švédskom Göteborgu našla polícia jednu obeť

Švédska polícia dnes našla telo v troskách rozostavaného akvaparku, kde v pondelok vypukol požiar. Informovala o tom agentúra AP. Vodný park Oceana sa staval v jednom z najväčších švédskych zábavných stredísk v meste Göteborga a mal byť otvorený tento rok v lete.

Požiar v obľúbenom zábavnom komplexe Liseberg sa rozšíril na niekoľko vodných sklzov a do časti s bazénom. Neďaleký hotel a kancelárie museli byť evakuované. Pri rozsiahlom požiari utrpelo zranenia 16 osôb a jeden človek bol nezvestný. Je pravdepodobné, že nájdené telo patrí jemu, ale polícia doteraz nepotvrdila jeho totožnosť.

Hasiči dostali požiar pod kontrolu v utorok, no nemohli sa dostať do niektorých častí komplexu kvôli riziku, že sa obhorené konštrukcie zrútia.

Po dokončení mal park Oceana zahŕňať vnútorné bazény a vodné atrakcie na ploche takmer 6000 metrov štvorcových a vonkajšie bazény a atrakcie na 4000 metroch štvorcových. Súčasťou komplexu, ktorý mal pojať súčasne až 1750 návštevníkov, mala byť tiež reštaurácia a hotel.

Zábavné stredisko Liseberg bolo otvorené v roku 1923. Patrí medzi obľúbené turistické destinácie a navštívia ho ročne asi tri milióny ľudí.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96131618-po-poziari-v-rozostavanom-akvaparku-vo-svedskom-goeteborgu-nasla-policia-jednu-obet.

Back to top button