Spravodajstvo

Rusko v noci útočilo na Ukrajinu 48 dronmi, väčšina z nich bola zneškodnená

Ruská armáda v noci na stredu vyslala smerom na Ukrajinu 48 útočných dronov typu Šáhid-136/131. Vypustené boli z dvoch lokalít – z mysu Čauda na anektovanom Krymskom polostrove a z Kurskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou.

Vo vyhlásení velenia vzdušných síl ukrajinských ozbrojených síl sa uvádza, že protivzdušná obrana zneškodnila 41 dronov z vyslaného roja, informovala britská stanica BBC.

Ukrajinská armáda spresnila, že do likvidácie útočiacich dronov boli zapojené bojové lietadlá, protilietadlové raketové jednotky a mobilné palebné skupiny ukrajinských obranných síl.

Podľa úradov v Kyjeve ruská armáda do začiatku zimy nahromadila zásoby dronov a rakiet na systematické útoky na ukrajinskú energetickú sieť, ktorá preto zápasí s problémami.

Ruské útoky na ukrajinskú energetickú infraštruktúru minulú zimu spôsobili, že milióny ľudí boli nútené dlhší čas vydržať v chlade a tme.

Ukrajina odvtedy posilnila svoje systémy protivzdušnej obrany o zbraňové systémy dodané zo Západu. Súčasne však Kyjev pripúšťa, že na ochranu zraniteľných regiónov potrebuje ešte viac zbraní.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96119175-rusko-v-noci-utocilo-na-ukrajinu-48-dronmi-vaecsina-z-nich-bola-zneskodnena.

Back to top button