Spravodajstvo

Študentská rada stredných škôl odsudzuje vyhrážky, ktoré dostali školy v Bratislavskom kraji

Študentská rada stredných škôl dôrazne odsudzuje výhražné správy, ktoré dostali viaceré stredné školy v Bratislavskom kraji. Informoval o tom tím Študentskej rady stredných škôl.

Rada vyzvala zriaďovateľov škôl, aby k situácii pristúpili rozvážne a zodpovedne a aby životy študentov či zamestnancov neboli ohrozené. Zároveň prosia študentov, aby sa riadili pokynmi zriaďovateľov škôl a bezpečnostných zložiek. “Veríme, že kompetentné orgány situáciu v najbližšom čase vyriešia,” dodali členovia študentskej rady.

Hrozbu formou výhražnej e-mailovej správy dostalo podľa Bratislavského samosprávneho kraja Gymnázium Alberta Einsteina v bratislavskej Petržalke, Gymnázium Ivana Horvátha v bratislavskom Ružinove a Gymnázium Antona Bernoláka v Senci.

Napriek tomu, že hrozba sa týka spomínaných škôl, odporúča kraj jednodňové dištančné vyučovanie všetkým svojim stredným školám.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96119067-studentska-rada-strednych-skol-odsudzuje-vyhrazky-ktore-dostali-skoly-v-bratislavskom-kraji.

Back to top button