Spravodajstvo

Lekári v Taliansku vyhlásili štrajk, zdravotná starostlivosť je obmedzená

Talianski lekári, zdravotné sestry a ďalší zdravotníci vstúpili v utorok do jednodňového celoštátneho štrajku, v dôsledku čoho došlo k obmedzeniu zdravotnej starostlivosti po celej krajine. Informuje o tom agentúra ANSA.

Do práce neprišlo približne 85 percent zdravotníckeho personálu, ktorý takto protestuje proti znižovaniu dôchodkov zdravotníkov a ďalším opatreniam v rezorte, ktoré talianska vláda zaradila do návrhu rozpočtu na rok 2024. V súčasnosti tento návrh prerokúva taliansky parlament.

“Hovoríme o znížení dôchodkových príspevkov pre najmenej 50-tisíc ľudí vo výške až 26 347 eur ročne, a to na po zvyšok ich života. Ak chce vláda týmto rozpočtom vyhnať lekárov zo štátneho zdravotníctva, radi im podáme pomocnú ruku. A keď pacienti nájdu v nemocniciach ešte menej zdravotníkov, ktorí ich majú liečiť, budú vedieť, kto je na vine,” uviedli lekárske odborové združenia ANAAO ASSOMED a CIMO-FESMED v spoločnom vyhlásení.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96119025-lekari-v-taliansku-vyhlasili-strajk-zdravotna-starostlivost-je-obmedzena.

Back to top button