Spravodajstvo

Objednávky na americké výrobky v októbri prudko klesli

Objednávky na americké priemyselné výrobky zaznamenali v októbri prudký pokles a prekonali očakávania trhov. Dôvodom boli najmä objednávky na tovary dlhodobej spotreby a v rámci nich na dopravné zariadenia. Informoval o tom portál RTTNews, ktorý zverejnil najnovšie údaje amerického ministerstva obchodu.

Ministerstvo v pondelok uviedlo, že priemyselné objednávky v USA klesli v októbri o 3,6 percenta po septembrovom nadol revidovanom raste o 2,3 percenta.

image

Globálny vývoz automobilov rastie. Pomáhajú tomu štátne pomoci pre elektromobily, píšu americké médiá

Ekonómovia očakávali, že objednávky klesnú o 2,6 percenta, pritom vychádzali z pôvodných septembrových údajov, ktoré poukazovali na zvýšenie objednávok o 2,8 percenta.

Dôvodom sú najmä objednávky na tovary dlhodobej spotreby, ktoré v októbri klesli o 5,4 percenta. Na porovnanie, v septembri zaznamenali 4-percentný rast. V rámci tejto kategórie klesli najmä objednávky na dopravné zariadenia, pričom pokles dosiahol 14,7 percenta.

Pokles, aj keď miernejší, zaznamenali aj objednávky na tovary krátkodobej potreby. Klesli o 1,9 percenta po tom, ako v septembri vzrástli o 0,6 percenta.

 

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96118894-objednavky-na-americke-vyrobky-v-oktobri-prudko-klesli.

Back to top button