Spravodajstvo

ZSSK zavádza NOVÝ cestovný poriadok. Študenti na východe budú cestovať bez prestupov

Vlak InterCity (IC) 44 z Košíc do Viedne má túto trasu podľa plánu zvládnuť o 32 minút skôr ako doteraz – za 5 hodín 50 minút. Opačne idúce IC 45 by malo cestu z Viedne do Košíc prejsť o 46 minút rýchlejšie, po novom za 5 hodín 45 minút. Dôvodom kratšieho cestovania je podľa národného dopravcu to, že tieto vlaky sa už nebudú neprimerane dlho zdržiavať na Hlavnej stanici v Bratislave. V hlavnom meste zastavia iba v staniciach Bratislava-Petržalka, Bratislava-Nové Mesto a Bratislava predmestie.

Humenčania budú mať viacero prípojov

„Novinkou je tiež zlepšenie cestovania pre Humenčanov. Tí budú mať v Košiciach po novom prípoje do Bratislavy nielen na vlaky Ex, ale aj na IC vlaky. Prípoje budú aj v opačnom smere,“ informoval Dominik Drevický z odboru komunikácie ZSSK. Prestupný čas z regionálnych expresov, takzvaných vlakov REX Humenné – Košice na IC vlaky Košice – Bratislava a naopak bude 34, resp. 35 minút.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: DPMK upozorňuje na ODRIEKNUTÉ spoje. Úpravy sa týkajú niekoľkých liniek

Všetky IC vlaky budú zastavovať v staniciach Kysak, Spišská Nová Ves, Poprad-Tatry, Liptovský Mikuláš, Žilina, Trnava a na novej zastávke Bratislava-Vinohrady okrem dvoch spomínaných vlakov IC 44 a IC 45 medzi Košicami a Viedňou.

Študenti na východe budú cestovať bez prestupov

Nový vlakový grafikon podľa železničiarov zohľadnil pripomienky samospráv aj požiadavky cestujúcich. „V novom cestovnom poriadku sme vyšli napríklad v ústrety študentom na východe Slovenska, ktorí po novom nebudú musieť prestupovať na ceste zo školy domov,uviedol už bývalý generálny riaditeľ ZSSK Roman Koreň.

ZSSK zaviedla aj ďalšie zmeny

K zmenám patrí aj posilnenie cezhraničnej linky z Bratislavy do maďarskej Rajky o 12 vlakov. Denne tam bude jazdiť 22 spojov, pričom v špičke pracovných dní pôjdu vlaky v úseku Bratislava-Petržalka – Rajka v hodinovom intervale. Novinky čakajú cestujúcich aj na regionálnych tratiach. „Ukončenie výluky na úseku Trnovec nad Váhom – Nové Zámky skráti jazdu vlakov REX Bratislava – Nové Zámky o 9 minút oproti platnému cestovnému poriadku,“ priblížil Drevický.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Útočník, ktorý POBODAL študentku vo vlaku, zostáva vo väzbe

Počet spojení na Kysuciach medzi Čadcou a Skalitým narastie o viac ako 90 %. Opätovne pôjdu priame osobné vlaky na linke Skalité – Žilina a zároveň sa predĺži ich trasa až do Liptovského Mikuláša či Martina. „V čase dopravných špičiek budú vlaky jazdiť v pravidelnom 30-minútovom takte, inak každých 60 minút,“ dodal mediálny zástupca ZSSK.

Zdroj: SITA (be)

Príspevok ZSSK zavádza NOVÝ cestovný poriadok. Študenti na východe budú cestovať bez prestupov je zobrazený ako prvý na KOŠICE:DNES.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://kosicednes.sk/spravy/zssk-zavadza-novy-cestovny-poriadok-studenti-na-vychode-budu-cestovat-bez-prestupov/.

Back to top button