Spravodajstvo

Staré Mesto udelilo ocenenia výnimočným osobnostiam a kolektívom (FOTO)

Ako informuje MČ, starosta a poslanci miestneho zastupiteľstva sa chceli touto cestou poďakovať za mimoriadnu prácu a výsledky, ktoré výnimočné kolektívy a osobnosti dosiahli.

Kategória jednotlivec

V kategórii jednotlivci udelili za rok 2023 poslanci zastupiteľstva cenu basketbalistke Barbore Wrzesiński – Bálintovej za úspešné reprezentovanie nielen mesta Košice, ale aj Slovenska. Druhou ocenenou v tejto kategórii sa stala lekárka Tatiana Poláková. Obetavá lekárka sa venuje zdravotnej starostlivosti o bezdomovcov z Charitného domu na Bosákovej ulici v Košiciach už dlhé roky. Treťou ocenenou sa stala Mária Gildeinová. Podporovateľka umenia sa už takmer 10 rokov venuje tvorivej práci pri organizovaní podujatí, koncertov, prehliadok či iných podujatí v Starom Meste.

Rozdaných bolo viacero cien

Maratónsky klub Košice si počas tejto slávnosti odniesol cenu v kategórii kolektív. Ocenenie získal najmä za dlhoročnú spoluprácu na príprave Medzinárodného maratónu mieru, ktorá si vyžadovala aj podporu a združovanie športovcov. Starosta Igor Petrovčik udelil Cenu starostu MČ Košice – Staré Mesto za rok 2023 archeologičke Márii Lamiovej – Schmiedlovej za úspešnú prácu v oblasti kultúrneho dedičstva, vedy a technológie. Medzi ďalšími ocenenými sa ocitla aj pedagogička Erika Malinová. Cenu získala za činnosť v oblasti umeleckého školstva a formovania generácie mladých hudobníkov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Dobrá správa pre podnikateľov a začínajúce STARTUPY: V Košiciach majú vlastný Campus

Ocenená bola aj speváčka Helena Okresová, a to za jej celoživotnú umeleckú činnosť v oblasti swingovo-džezovej hudby a lokálpatriotizmu. Starosta odovzdal aj ďalšiu cenu kolektívu Soroptimist Club Košice za ich obetavú a nezištnú pomoc s talentovanými deťmi zo sociálne odkázaných rodín.

(NM)

Príspevok Staré Mesto udelilo ocenenia výnimočným osobnostiam a kolektívom (FOTO) je zobrazený ako prvý na KOŠICE:DNES.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://kosicednes.sk/spravy/stare-mesto-udelilo-ocenenia-vynimocnym-osobnostiam-a-kolektivom-foto/.

Back to top button