Spravodajstvo

Slovenské cesty sú prejazdné. Obmedzenia hlásia iba na horských priechodoch

Na horských priechodoch hlásia obmedzenia

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu do troch centimetrov, miestami 4 – 5 centimetre (cm).

Horské priechody (HP) Donovaly (I/59) a Príslop (cesta I/78) sú uzavreté pre vozidlá nad 10 m celkovej dĺžky. HP Dobšiná (I/67) a cesta I/67 v úseku odb. Dedinky (II/535) – Ostrá Skala (hr. RV/PP) sú uzavreté pre vozidlá nad 3,5 t. Cesta II/531 v okresoch Rimavská Sobota, Revúca a Brezno je uzavretá pre vozidlá nad 10 metrov celkovej dĺžky. Na ceste I/67 odb. Dedinky – Ostrá Skala sa na ceste miestami nachádza zľadovatený sneh hrúbky 2 cm.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Večerná situácia bola na hraniciach komplikovaná. Maďarsko obmedzilo vstup kamiónov

Povrch vozoviek horských priechodov (HP) je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu do 3 cm. Mokré sú HP Biela Hora, Dargov, Havran, Homôlka, Kremnické Bane, Látky – Prašivá, Pezinská Baba, Skýcov, Soroška, Šturec, Šútovce a Vyšehrad. Pre vozidlá nad 10 m dĺžky sú po celú zimnú sezónu uzatvorené Fačkovské sedlo (cesta I/64) a HP Šútovce (cesta III/1774). Pre všetky vozidlá je po celú zimnú sezónu uzavretá cesta II/549 Úhornianske sedlo – Krásnohorské Podhradie a cesta III/3227 Hrabušická Píla – Stratená.

Vodiči musia byť obozretní na viacerých úsekoch

Silné sneženie s dohľadnosťou do 100 metrov je v lokalitách Svrčiovec a Čierne-Polesie. Hmla s dohľadnosť do 100 metrov je v lokalitách Banská Štiavnica, Banská Bystrica, Zvolenská Slatina, Stožok a Banská Belá. Mrznúce mrholenie padá v lokalitách Lenartov, Bardejov a Lipany.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Cesty v Prešovskom kraji sú udržiavané a zjazdné

V obvodoch Haligovce, Spišská Stará Ves a Spišská Belá na cestách II. a III. triedy je povrch vozoviek pokrytý vrstvou čerstvého snehu 5 – 10 cm. Na západe Slovenska sú cesty prevažne mokré, prípadne vlhké, miestami je povrch vozoviek miestami pokrytý vrstvou čerstvého alebo kašovitého snehu 1 – 2 cm. Na ceste I/67 odb. Dedinky – Ostrá Skala sa na ceste miestami nachádza zľadovatený sneh hrúbky 2 cm.

Zdroj: SITA (mt)

Príspevok Slovenské cesty sú prejazdné. Obmedzenia hlásia iba na horských priechodoch je zobrazený ako prvý na KOŠICE:DNES.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://kosicednes.sk/spravy/slovenske-cesty-su-prejazdne-obmedzenia-hlasia-iba-na-horskych-priechodoch/.

Back to top button