Spravodajstvo

Zrekonštruovaná knižnica z EUROFONDOV na Humenskej ulici bude mať NOVÝ NÁZOV

AJ PRE NÁROČNEJŠÍCH NÁVŠTEVNÍKOV

Knižnica budúcnosti sa mení na priestor komunít je názov projektu, v rámci ktorého sa mestskej knižnici v Košiciach podarilo získať potrebné financie na kompletnú rekonštrukciu veľkej verejnej pobočky. „Len nedávno sme otvárali vynovený priestor pobočky Nezábudka a už nás čaká ďalšia slávnosť. Po viac ako päťmesačnom období otvárame kompletne zrekonštruovanú pobočku na Humenskej ulici,“ neskrýva radosť z ďalšej úspešnej akcie riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice, Kamila Prextová.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Centrum voľného času Košice oslavuje 70. výročie! Takýto bol priebeh jeho vzniku

Pobočka na Humenskej ulici slúži čitateľom všetkých vekových kategórií. V jej ponuke môžete nájsť až 12 334 rôznych knižných titulov, 9 357 titulov je určených pre detského a mládežníckeho čitateľa „Túto pobočku ročne navštívi takmer 14 600 návštevníkov, samozrejme, to sú čísla našej minuloročnej štatistiky. Tešíme sa, že sa nám pre týchto čitateľov podarilo urobiť takéto pozitívne zmeny. Financie na modernizáciu sme získali ako nenávratný príspevok cez Integrovaný regionálny operačný program spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja vo výške 165 688,69 €. Z vlastných zdrojov bolo použitých 13 500 €,“ informuje Kamila Prextová s tým, že hlavným cieľom uvedeného programu je podpora nápravy dôsledkov krízy v kontexte s pandémiou kovid a podpora zelenej, digitálnej, alebo odolnej obnovy kultúrnych inštitúcií akou sú aj knižnice. Služby verejnosti začne pobočka knižnice poskytovať od 29. novembra 2023 o 13.00 hod.

Foto: Knižnica pre mládež mesta Košice

VÝDAVKY VO VÝŠKE TAKMER 180-TISÍC EUR

„Poskytovateľom financií je Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky, ktoré nám v rámci zmluvy poskytlo 95% oprávnených výdavkov. Na stavebné práce sme vynaložili 102 635,72 €, čím sa nám podarilo podstatne zlepšiť úroveň hygienických štandardov knižnice. Cieľom ďalších nákupov bolo zvýšiť kvalitu poskytovaných služieb. V rámci balíka sme nakúpili interiérové vybavenie v hodnote 34 191,60 €, nový knižnično-informačný systém Tritius za 32 236,80 €, plazmové dezinfikátory v hodnote 8 037,60 € a automatizovaný terminál na meranie telesnej teploty či rozpoznávanie tvárí v hodnote 2 080,80 €. Tešíme sa tiež zo schodiskovej plošiny, ktorá umožní návštevu knižnice už aj osobám s telesným znevýhodnením,“ uviedla Prextová.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Najväčšia sídlisková knižnica otvárila zmodernizované priestory

POBOČKA DOSTANE NOVÉ MENO

Knižnica v októbri 2023 vyhlásila verejnú výzvu Hľadáme mená. Cieľom bolo nájsť názvy pre dve mimoškolské pobočky. „Jednou z nich je práve pobočka na Humenskej ulici. Ako ju nakoniec budeme volať zatiaľ nepoviem. Má to byť prekvapenie, preto sa to všetci dozvedia až priamo na našom slávnostnom otvorení. Dúfam, že sa nový názov bude páčiť a rýchlo si na neho verejnosť zvykne,“ dodáva Kamila Prextová.

(Knižnica pre mládež mesta Košice)

Príspevok Zrekonštruovaná knižnica z EUROFONDOV na Humenskej ulici bude mať NOVÝ NÁZOV je zobrazený ako prvý na KOŠICE:DNES.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://kosicednes.sk/spravy/zrekonstruovana-kniznica-z-eurofondov-na-humenskej-ulici-bude-mat-novy-nazov/.

Back to top button