Spravodajstvo

Austrálskeho policajta obvinili zo zabitia po použití tasera proti 95-ročnej žene

Austrálskeho policajta obvinili v stredu zo zabitia, keď v máji proti 95-ročnej žene použil taser a neskôr v nemocnici zomrela. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.

Pacientka s demenciou Clare Nowlandová dostala zásah elektrickou omračujúcou zbraňou, keď sa pomocou chodúľky približovala k policajtovi. Polícia uviedla, že v jednej ruke držala nôž na steaky a hrozivo sa ním oháňala.

Policajta privolali do opatrovateľského domova Yallambee Lodge neďaleko Sydney v austrálskom štáte Nový Južný Wales, pretože Nowlandová bola skoro ráno v stave rozčúlenia a “ozbrojená nožom”. Údajne ju varoval, aby prestala a potom vystrelil z tasera (paralyzéra). Žena utrpela pri páde zlomeninu lebky a v nemocnici o týždeň zomrela.

Nowlandová v tom čase vážila 43 kilogramov a polícia ju neskôr označila za “krehkú”. Policajt bol obvinený v rôznych bodoch z napadnutia, prokuratúra v stredu pripojila aj závažnejšie obvinenie zo zabitia.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96117953-australskeho-policajta-obvinili-zo-zabitia-po-pouziti-tasera-proti-95-rocnej-zene.

Back to top button