Spravodajstvo

POZOR na snehové jazyky či záveje. Na VÝCHODE platí výstraha druhého stupňa

Ide o okres Košice mesto, kde môže pripadnúť 15 až 20 centimetrov nového snehu, a tiež o okresy Snina, Humenné a Sobrance, kde môže podľa meteorológov vďaka silnému sneženiu pribudnúť 20 až 30 centimetrov novej snehovej pokrývky. Pre niekoľko ďalších okresov v Prešovskom kraji, ostatok okresov v Košickom kraji s výnimkou okresu Spišská Nová Ves, a tiež pre okresy Banskobystrického kraja, okrem okresu Žarnovica, je v platnosti výstraha prvého stupňa.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Košický kraj sa prebudil do bieleho rána. Sneh KOMPLIKUJE dopravnú situáciu

Výstrahy druhého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi sú vydané pre väčšinu Košického kraja i niektoré okresy v Prešovskom kraji. Platí pre všetky okresy Košického kraja, s výnimkou spišskonovovesského, a tiež pre okresy Humenné, Snina a Vranov nad Topľou v Prešovskom kraji. Výstraha je v platnosti od utorňajšieho večera, od 22:00, do 10:00 v stredu 29. novembra. Pre ostatné územie východného Slovenska, ale i pre stredné Slovensko platí výstraha prvého stupňa.

Zdroj: SITA, kl

Príspevok POZOR na snehové jazyky či záveje. Na VÝCHODE platí výstraha druhého stupňa je zobrazený ako prvý na KOŠICE:DNES.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://kosicednes.sk/spravy/pozor-na-snehove-jazyky-ci-zaveje-na-vychode-plati-vystraha-druheho-stupna/.

Back to top button