Spravodajstvo

Košičania si od pondelka budú môcť vychutnať vianočné trhy na Terase

Zároveň si budú môcť kúpiť darček, čím podporia Slovenský červený kríž, kam poputuje výťažok z tohtoročnej roadshow vianočného kamiónu. Ako informoval referent Mestskej časti Košice-Západ Ľubomír Ferko, Čarovné Vianoce na Terase 2023 pripravuje mestská časť v spolupráci s OC Galéria.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Adventný veniec už zdobí priestor pred Urbanovou vežou

Vianočný stromček na trhoch slávnostne rozsvietia 28. novembra. Prítomným by sa mal prihovoriť starosta mestskej časti Marcel Vrchota a pripravená je aj Queen show Petra Pačuta. Program na trhoch bude do 23. decembra. „Na svoje si prídu najmenší diváci pri rozprávkach obľúbeného detského zabávača Uja Ľuba či divadla BABADLO, rovnako ako milovníci folklóru pri vystúpení Pavelčákovcov alebo Folklórneho súboru Čarnica. Priaznivci populárnej hudby sa zasa môžu tešiť na Tomáša Bezdedu a jeho band, kapelu KISS MY EX i na Buranowski band,“ uviedol Ferko.

Deň pred Štedrým večerom je naplánovaný starostovský punč a 15. decembra starostovská kapustnica. Tie majú charitatívny rozmer, keďže výťažok zo zbierok pri oboch príležitostiach pomôže košickému Centru pomoci Ligy proti rakovine.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Termín VIANOČNÝCH TRHOV v Košiciach je známy!

Pripravený je aj Mikuláš, ktorý na trhy zavíta 6. decembra, spolu s anjelom a čertom. „Mám radosť, že sa nám spolu s partnermi podarilo priniesť akciu, ktorá našim obyvateľom spestrí adventný čas a čakanie na Štedrý deň. Pestrý vianočný program, ktorý sme si pre návštevníkov pripravili, tak bude ešte o niečo lepší. Veríme, že si návštevu našich vianočných trhov nenechá nikto ujsť,“ uviedol starosta Vrchota.

Zdroj: SITA, kl

Príspevok Košičania si od pondelka budú môcť vychutnať vianočné trhy na Terase je zobrazený ako prvý na KOŠICE:DNES.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://kosicednes.sk/spravy/slovensko/kosice/kosicania-si-od-pondelka-budu-moct-vychutnat-vianocne-trhy-na-terase/.

Back to top button