Spravodajstvo

Porucha siete zastavila výrobu v hlavných nemeckých závodoch koncernu Volkswagen

Centrálnu infraštruktúru koncernu Volkswagen a výrobu vo viacerých závodoch tejto najväčšej nemeckej automobilky dnes ochromila porucha siete. Vyrábať prestal hlavný závod vo Wolfsburgu, ale aj závody v Emdene, Osnabrücku a vo Cvikove. S odvolaním sa na hovorcu automobilky o tom informuje server denníka Handelsblatt.

Podľa denníka je zasiahnutá veľká časť IT oddelenia a výrobných závodov Volkswagenu. V súčasnosti nefungujú ani kancelárie v centrále vo Wolfsburgu. Automobilka kvôli tomu zvolala krízový tím.

image

Veľké zmeny na cestách: dáta ukazujú strmý pád dieselov v Európe. Čo za ním stojí?

“Môžeme potvrdiť poruchu IT sieťových komponentov v závode vo Wolfsburgu,” uviedol večer hovorca skupiny. “Závada trvá od 12:30 nášho času a v súčasnosti sa analyzuje. Má dôsledky pre závody vyrábajúce autá, “dodal.

Podľa terajšieho stavu analýz je podľa hovorcu vonkajší útok ako príčina poruchy systému nepravdepodobný. Na náprave situácie sa pracuje na plné obrátky, dodal. Rozsah narušenia ale zatiaľ nie je úplne jasný.

K dopadom v zahraničí sa hovorca nebol schopný vyjadriť. Zatiaľ podľa neho nemožno odhadnúť, kedy bude problém vyriešený a výroba obnovená.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96106835-porucha-siete-zastavila-vyrobu-v-hlavnych-nemeckych-zavodoch-koncernu-volkswagen.

Back to top button