Spravodajstvo

Poľsko predĺži splátkové prázdniny pre držiteľov hypoték do roku 2024

Poľsko predĺži splátkové prázdniny pre držiteľov hypoték do roku 2024. Opatrenie sa bude týkať tých, ktorí spĺňajú príjmové kritériá, povedal dnes podľa televízie Polsat News premiér Mateusz Morawiecki. V Poľsku sa zhruba za mesiac uskutočnia parlamentné voľby.

“Rozhodnutie v tejto veci už bolo prijaté. Predlžujeme úverové prázdniny na celý budúci rok. Budeme uplatňovať príjmové kritériá. Nechceme, aby ich využívali tí, ktorí sú bohatší a zámožnejší,” povedal Morawiecki. Podrobnosti o príjmových kritériách ale neoznámil, uviedla agentúra Reuters.

image

Poľsko hrozí Ukrajine rozšírením embarga na ďalšie poľnohospodárske produkty

Program splátkových prázdnin mal pôvodne pomôcť majiteľom hypoték, ktorých mesačné splátky prudko vzrástli v dôsledku rastúcich úrokových sadzieb. A to tak, že im umožní vynechať maximálne osem splátok v rokoch 2022 a 2023. Pôvodne nepočítal s príjmovými kritériami.

Poľská centrálna banka v septembri znížila základnú úrokovú sadzbu o 0,75 percentuálneho bodu na šesť percent. Bolo to oveľa viac, než trhy očakávali. Miera inflácie v auguste v Poľsku spomalila na 10,1 z júlových 10,8.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96105446-polsko-predlzi-splatkove-prazdniny-pre-drzitelov-hypotek-do-roku-2024.

Back to top button