Švédsky výrobca airbagov Autoliv plánuje zrušiť okolo 6000 pracovných miest

Švédska spoločnosť Autoliv, ktorá je najväčším výrobcom airbagov a bezpečnostných pásov na svete, plánuje zrušiť okolo 6000 pracovných miest. To zodpovedá zhruba 11 percentám jej celkovej pracovnej sily. Firma to uviedla v dnešnej tlačovej správe.

“Autoliv urýchľuje globálne znižovanie štrukturálnych nákladov, najmä v rámci európskych aktivít,” napísala firma. “Tieto kroky podporia finančné ciele Autolivu v strednodobom a dlhodobom výhľade,” dodala.

Autoliv plánuje zjednodušiť svoje aktivity z hľadiska logistiky a geografickej pôsobnosti a plánuje uzavrieť niektoré pracoviská v Európe. Spoločnosť očakáva, že plánované zrušenie zhruba 6000 pracovných miest bude dokončené do roku 2025. Predpokladá, že o prácu príde aj okolo 2000 ľudí, ktorých zamestnáva nepriamo.

“Znižovanie pracovných miest sa dotkne ľudí v našich kanceláriách, technických centrách i fabrikách, vrátane vedúcich pozícií na všetkých úrovniach,” uviedol šéf podniku Mikael Bratt.

Dodávatelia automobilových súčiastok sa v poslednom období stretávajú s negatívnymi dopadmi rastúcich cien surovín. Autoliv v januári podľa agentúry Reuters uviedol, že rast nákladov bol vlani najhorší za tri desaťročia a že sa snaží preniesť zvýšené náklady na zákazníkov.

“Podnik pokračuje v rokovaniach so zákazníkmi, aby si zabezpečil ceny, ktoré odrážajú mimoriadnu infláciu,” napísal Autoliv v dnešnej správe.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hn24.hnonline.sk/hn24/96087453-svedsky-vyrobca-airbagov-autoliv-planuje-zrusit-okolo-6000-pracovnych-miest.

Back to top button