Ľadová plocha v Športovo-zábavnom areáli na Alejovej sa bude zastrešovať

Slávnostné zahájenie výstavby zastrešenia ľadovej plochy

Za prítomnosti starostky Mestskej časti (MČ) Košice-Juh Anny Súkeníkovej, zástupcov spoločnosti U. S. Steel, zástupcu z Fondu na podporu športu a iných dôležitých osobností mesta Košice sa včera konalo slávnostné zahájenie výstavby zastrešenia ľadovej plochy.

Mohlo by vás zaujímať: Rekreačný areál Anička sa na jar dočká inteligentného osvetlenia

,,Verím, že toto zastrešenie prinesie množstvo pozitív a priláka aj ďalších návštevníkov. Pevne verím, že ľadová plocha má pred sebou sľubnú budúcnosť. Verím, že sa plocha stane príjemným miestom nielen pre športové stretnutia,” uviedla starostka MČ Košice-Juh.

Zúčastnení slávnostného zahájenia výstavby zastrešenia ľadovej plochy
Zdroj: NM

,,Myšlienka o vybudovaní tohto areálu vznikla už v roku 2004. S podporou silného partnera, akým je U. S. Steel a mestom Košice sa nám už v roku 2006 podarilo uviesť do prevádzky tento jedinečný športový areál. Po dlhých rokoch sa konečne podarilo zlúčiť finančné prostriedky na zastrešenie ľadovej plochy, za čo veľmi pekne ďakujem našim sponzorom,” uviedol vedúci Športovo-zábavného areálu Viliam Rác.

Financovanie areálu

Na slávnostnom podujatí uviedol zástupca z Fondu na podporu športu Ivan Greguška, že až 60% z celkového rozpočtu tvorili práve financie z fondu. Takisto dodáva, že tento projekt nebol prvým a verí, že nebude ani posledným projektom na modernizáciu či výstavbu športovísk v budúcnosti. Okrem financií z Fondu na podporu športu boli hlavnými sponzormi projekt U. S. Steel Košice a Deustche Telekom.

Mohlo by vás zaujímať: Z čiernej diery v pýchu mesta

,,Rád by som upriamil pozornosť na rozbitý mostík, ktorý bol na počiatku toho celého. Práve s touto požiadavkou o opravu mostíka nás kontaktovala MČ Košice-Juh, kedy naša 20-ročná spolupráca začala. Som rád, že vďaka výsledkom, ktoré U. S. Steel dosahuje môžeme pomocou nadácie takto pomôcť,” doplnil hovorca U. S. Steel Ján Bača.

Galéria

Slávnostné poklepanie po základnom kameni

Po príhovoroch týkajúcich sa výstavby areálu a zastrešenia ľadovej plochy, zástupcovia a starostka MČ Košice-Juh slávnostne poklepali po základnom kameni, čím zahájili samotnú výstavbu.

Slávnostné poklepanie po základnom kameni
Zdroj: NM

Areál otvorí svoje brány už tento piatok

Ako na svojej sociálnej sieti informuje MČ Košice-Juh, areál otvorí svoje brány pre verejnosť už tento piatok (24. 3.). K dispozícii bude dopravné ihrisko s požičovňou, detské a futbalové ihriská, ale aj skatepark.

Zdroj: META/MČ Košice-Juh

(NM)

Príspevok Ľadová plocha v Športovo-zábavnom areáli na Alejovej sa bude zastrešovať je zobrazený ako prvý na KOŠICE:DNES.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://kosicednes.sk/spravy/ladova-plocha-v-sportovo-zabavnom-areali-na-alejovej-sa-bude-zastresovat/.

Back to top button