Wagnerova skupina vypísala odmenu na talianskeho ministra obrany Crosetta. Ten ju obvinil z podpory migrácie

Ruská žoldnierska Wagnerova skupina vypísala odmenu 15 miliónov dolárov za talianskeho ministra obrany Guida Crosetta. V stredu o tom informovali noviny Il Foglio, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra ANSA.

Na odmenu vypísanú wagnerovcami upozornili talianske tajné služby pred približne desiatimi dňami. Crosetto podľa novín neposilnil svoje bezpečnostné opatrenia.

Minister tento týždeň obvinil Wagnerovu skupinu z podporovania nelegálnej migrácie z Afriky do Talianska. Podľa Crosetta je to pomsta za taliansku podporu Ukrajine vo vojne vyvolanej Ruskom.

image

Donbaská potrava pre delá došla, do boja musia ísť ruskí odvedenci. Na neposlušných velitelia strieľajú

Šéf Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin reagoval na tvrdenie Crosettu vyhlásením, že migrantami sa nezaoberá, lebo “má kopu svojich vlastných problémov”. Ministra označil za “mudaka”, čo je vulgárne označenie hlupáka alebo idiota.

Crosetto obvinil prokremeľskú súkromnú ruskú spoločnosť z toho, že vedie “hybridnú vojnu” a podnecuje migráciu z afrických krajín, kde pôsobí.

Wagnerova skupina je v súčasnosti najznámejšia  pre zapojenie sa do bojov na Ukrajine. Aktívna je aj v krajinách ako Mali, Stredoafrická republika, Sudán a Sýria. V Líbyi podporuje poľného maršala Chalífu Haftara v regióne Kyrenaika na východe krajiny.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hnonline.sk/96072415-wagnerova-skupina-vypisala-odmenu-na-talianskeho-ministra-obrany-crosetta-ten-ju-obvinil-z-podpory-migracie.

Back to top button