Spravodajstvo

Národná banka v spore neuspela. Posledný veľký pozemok v centre Bratislavy zastavajú

Ceny bytov v Bratislave sa dotiahli na úrovne okrajových štvrtí Viedne. Dopyt v prípade realít v blízkosti centra napriek tomu neustal. Developeri preto využívajú v časti Staré Mesto každú príležitosť na výstavbu. Jeden z posledných veľkých voľných pozemkov sa nachádza hneď vedľa budovy Národnej banky Slovenska. Prvé diskusie o projekte Fazuľová sa datujú až do roku 2018, keď začal developer Penta Real Estate kresliť zámer prostredníctvom eseročky FP Solutions.

Po dlhom čakaní napokon získal od Starého Mesta v máji minulého roka územné rozhodnutie. HN vtedy informovali, že okrem obyvateľov dotknutého územia vyslovila svoje výhrady k stavbe aj spomínaná Národná banka, ktorá podala proti rozhodnutiu odvolanie. Hlavným dôvodom nesúhlasu bola skutočnosť, že na Slovanskej ulici, ktorá susedí s Fazuľovou, sa nachádzajú jediné a frekventované prístupy do …

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hnonline.sk/96062114-narodna-banka-v-spore-neuspela-posledny-velky-pozemok-v-centre-bratislavy-zastavaju.

Back to top button