Spravodajstvo

Košiče majú k dispozícii vyše 150 nádob s posypovým materiálom. Kde ich nájdete?

Ako uviedla hovorkyňa spoločnosti KOSIT Slavomíra Brzová, ide o pohotovostné skládky posypového materiálu. Košičania ich môžu spoznať na základe farieb. Ide o zeleno-oranžové plastové boxy, ktoré sú však primárne určené zamestnancom KOSITU a taktiež zamestnancom Správy mestskej zelene, ktorí zabezpečujú úpravu a schopnosť chodníkov počas trvania zimnej údržby.

Rozmiestnenie skládok posypového materiálu je realizované pred začiatkom zimnej údržby, ktorá má trvanie od 1. novembra do 31. marca 2023,” uviedla Brzová. V tejto sezóne bolo v Košiciach rozmiestnených celkovo 152 pohotovostných skládok posypového materiálu. Nachádzajú sa v mestských častiach Staré Mesto, Sever, Západ, Juh, Nad Jazerom, Dargovských hrdinov a sídlisko Ťahanovce. Ich presné umiestnenie je možné dohľadať v mape obslužnosti komunikácií, na stránke zimnej údržby na našom webe,” upresnila hovorkyňa KOSITU. Mapu skládok môžete nájsť TU.

Rozmiestnenie takýchto pohotovostných skládok posypového materiálu je vopred naplánované, najčastejšie je ich možné vidieť pri stúpaniach a klesaniach chodníkov, prípadne v tesnej blízkosti schodísk,” dodala Brzová s tým, že v prípade potreby je ich počet operatívne navyšovaný. To, v akom stave naplnenosti nádoby na posypový materiál sú, je pravidelne kontrolované a v prípade potreby sú dopĺňané.

(ZL)

Príspevok Košiče majú k dispozícii vyše 150 nádob s posypovým materiálom. Kde ich nájdete? je zobrazený ako prvý na KOŠICE:DNES.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://kosicednes.sk/spravy/slovensko/kosice/kosice-maju-k-dispozicii-vyse-150-nadob-s-posypovym-materialom-kde-ich-najdete/.

Back to top button