Spravodajstvo

Juhoafrická republika vo februári usporiada námorné cvičenie s Ruskom a Čínou

Juhoafrická republika, ktorá odmietla odsúdiť ruskú inváziu na Ukrajinu, dnes oznámila, že vo februári usporiada spoločné námorné cvičenie s Ruskom a Čínou. Informujú o tom spravodajské weby Africa News a BBC.

„Juhoafrická republika bude v dňoch 17. až 27. februára hostiť námorníctvo Číny a Ruskej federácie v rámci multilaterálneho námorného cvičenia,“ potvrdili juhoafrické obranné sily vo vyhlásení.

image

Biden plánuje cestu do subsaharskej Afriky, Trump záujem nemal. Chce väčšie zapojenie kontinentu do politiky

Text uvádza, že cieľom je „posilniť už tak prekvitajúce vzťahy medzi Juhoafrickou republikou, Ruskom a Čínou“ a že sa spoločné manévre uskutočnia blízko Durbanu, najväčšieho prístavu v JAR, a pri Richards Bay vzdialeného asi 180 kilometrov na sever. Do cvičenia bude zapojených viac ako 350 príslušníkov ozbrojených síl JAR.

Ide o druhé cvičenie v tejto zostave, prvé bolo v novembri 2019 v Kapskom Meste.

Juhoafrická republika zaujala k ruskej invázii na Ukrajinu neutrálne stanovisko a odmietla výzvy Západu na odsúdenie Moskvy. Začiatkom roka prevzala predsedníctvo hospodárskeho zoskupenia BRICS, ktorého ďalšími členmi sú Rusko, Čína, India a Brazília.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hnonline.sk/96062222-juhoafricka-republika-vo-februari-usporiada-namorne-cvicenie-s-ruskom-a-cinou.

Back to top button