Spravodajstvo

Kyjev realizuje protiútoky v Donecku. Zvyšuje tlak na území, ktoré je pre Rusko kľúčové, tvrdia Briti

Ukrajinské sily podnikajú v Doneckej oblasti na východe krajiny útoky na mesto Lyman, ktoré Rusko ovládlo v máji. Uviedlo to britské ministerstvo obrany, ktoré sa odvoláva na informácie britskej vojenskej rozviedky.

V Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny sa ukrajinským vojakom podľa Londýna podarilo preniknúť na východný breh rieky Oskil. Práve túto rieku sa snažili ruské sily začleniť do svojej obrannej línie po tom, ako ich Ukrajinci tento mesiac vytlačili z veľkej časti Charkovskej oblasti.

“Situácia na bojisku je naďalej zložitá, ale Ukrajina teraz vytvára tlak na území, ktoré Rusko považuje za zásadné pre splnenie svojich vojnových cieľov,” uviedlo britské ministerstvo.

image

Putin schválil doktrínu na ochranu ruského sveta. Dokument má podporovať Rusov žijúcich v zahraničí

Velenie ukrajinskej armády potom oznámilo, že ukrajinské sily odrazili nepriateľské útoky v okolí ôsmich obcí, a vymenovalo mestá prevažne v Doneckej oblasti, vrátane Avdijivky. Ukrajincom sa tiež podľa hlásenia generálneho štábu armády podarilo zničiť ruský vrtuľník Mi-8.

Ruské sily okrem toho v noci na dnes rovnako ako predchádzajúcu noc ostreľovali Záporožie, uviedol podľa agentúry Unian predstaviteľ záporožskej radnice Anatolij Kurtev.

Útok podľa neho poškodil civilnú infraštruktúru v meste a sedem domov. Gubernátor Záporožskej oblasti Oleksandr Staruch oznámil, že zranenia utrpeli traja ľudia.

Automaticky prebrané zo zdroja: https://hnonline.sk/svet/96042790-kyjev-realizuje-protiutoky-v-donecku-zvysuje-tlak-na-uzemi-ktore-je-pre-rusko-klucove-tvrdia-briti.

Back to top button